Jednotlivé kategorie výukových karet

Od 180 

Naučte děti nová slova snadno a rychle. Začít můžete hned. 

Vytvořte si vlastní sadu výukových karet a nakombinujte si kategorie, které potřebujete. Jednotlivé kategorie pro výuku prvních podstatných jmen. Konečně nemusíte nic shánět, tisknout, laminovat ani stříhat. Naše výukové karty doporučuje Asociace klinických logopedů ČR z. s.

Popis produktu

Vytvořte si vlastní sadu výukových karet a nakombinujte si kategorie, které potřebujete.

Se speciálně připravenými kartami můžete učit dítě nová slova, i když se vyhýbá společnému prohlížení obrázkových knížek.

Naše výukové karty každé dítě nejen zaujmou, ale umožní vám snadno začít rozvíjet řeč ihned po otevření krabice. 

Nemusíte vymýšlet, pracně hledat vhodné fotky, tisknout, stříhat ani laminovat. A navíc, každé ze slovo v kategorii najdete ve 3 variantách. To znamená, že vaše dítě pozná například jablko, i když je nakousnuté, rozkrojené nebo na stromě. 

Umět se domluvit: Když se děti učí nová slovíčka a jak je správně používat, mohou lépe říkat, co chtějí nebo co si myslí. To je jako když se učíte nový jazyk a najednou můžete popsat, co vidíte, cítíte nebo co potřebujete. 

Porozumět tomu, co druzí říkají: Podstatná jména jsou základ pro  porozumění řeči u dětí. Když se děti učí názvy běžných předmětů, které je obklopují, pomáhá jim to lépe rozumět mluvenému slovu. To jim pomáhá lépe se orientovat a cítit se jistěji v každodenní komunikaci.

Poznat rozdíly: Když se děti učí, jak rozeznat, které obrázky jsou stejné a které jiné, pomáhá jim to v běžném životě, například při vybírání ponožek nebo při hře pexeso. Tato dovednost je také nezbytná příprava na školu, protože děti budou používat podobné principy při osvojování počítání, čtení a psaní. 

Třídit do skupin: Děti se učí rozdělovat věci do kategorií, což je klíčové pro rozvoj myšlení. Například můžeme hledat fotky předmětů, se kterými si hrajeme, které si oblékáme, a nebo které jíme. Tato aktivita je víc než jen zábava; rozvíjí schopnost vidět společné rysy a rozdíly, což je základ pro učení ve škole i mimo ni.

Sdílet radost: Když si s vámi děti povídají o obrázcích nebo hračkách, zažívají radost ze sdílení svých myšlenek s druhými. 

Co najdete v balení

 • Každé slovo minimálně ve 3 variantách.
 • Rozdělovač
 • Praktická krabice pro snadné ukládání a přenášení karet.

 

Z čeho jsou karty vyrobené

 • Karty jsou vyrobeny z odolného papíru s gramáží 500 g/m2.
 • Přední strana karet je chráněna matným laminem.
 • Zadní strana karet je popisovatelná pro záznam pokroku.
 • Karty mají zakulacené rohy pro snadnější manipulaci.
 • Rozdělovače jsou vyrobeny z tvrdého papíru a jsou popisovatelné. 
 • Papírová krabice. 
 • Hra na poštovní schránku – podpora zájmu o obrázky a první slova.
 • Hledání stejných fotografií (sada obsahuje 15 dvojic k výuce).
 • Rozpoznání podobných fotografií (sada obsahuje 111 slov minimálně ve třech exemplářích).
 • Rozvoj porozumění řeči.
 • Hledání fotografie podle popisu (např. „Najdi co jezdí po silnici“).
 • Pojmenování fotografií.

Video ukázky těchto aktivit najdete zde.

Slova ze 13 různých kategorií: části těla, domácnost, dopravní prostředky, elektrospotřebiče, hračky, hygiena, jídlo a nápoje, nábytek, oblečení, ovoce a zelenina, venku, výtvarné potřeby, zvířata.

Vyberte si tu svou.

Recenze a zkušenosti s našimi produkty

Související produkty

650 

Zúčastnili jste se některého z minulých běhů webináře Pomocné artikulační znaky ...

1250 

Poznejte zákonitosti vývoje a učte lépe Chcete u dětí efektivně rozvíjet ře...

1250 

Seznámíme vás s jednou z cest, jak dosáhnout správné artikulace hlásek, sla...

Mgr. Petra Hrančíková, BCBA

Klinická logopedka, certifikovaná behaviorální analytička

Petra se ve své logopedické praxi věnuje dětem a dospělým s narušenou komunikační schopností. Dříve působila také jako logopedka ve stacionáři a externě jako logopedka v mateřských školách. V roce 2004 ukončila studium jednooborové logopedie na Univerzitě Palackého v Olomouci a v roce 2009 získala atestaci v oboru klinická logopedie. V roce 2021 složila mezinárodní certifikační zkoušku a stala mezinárodně certifikovaným behaviorálním analytikem. Petra je lektorkou našich webinářů.